• Ara
Bahçe Tarımı Programı

Tüm dünyada nüfus artışına paralel olarak gıda üretim ihtiyacı günden güne artmaktadır. Toprak artışı mümkün olmadığından, birim alandan daha fazla verim almanın yanında toprak ve bitki sağlığını koruyabilecek üretimi tüm yönleriyle bilen ve bunu üreticiye aktarabilen ara elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Okulumuz bu amaçla Üreticiler ve Ziraat Mühendisleri arasında iletişim sağlayan ara elemanlar yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda uygulama(pratik) ağırlıklı dersler verilmektedir.

Okulumuzun Yavaş mevkiinde, kampus içinde bulunan Araştırma ve Uygulama merkezi ve Okulumuzun hemen yanında bulunan seralarda gerekli uygulamalar yapılmaktadır.

Programımızda; Bağcılık, Meyvecilik, Seracılık, Mantar Yetiştiriciliği, Açıkta Sebze Yetiştiriciliği, Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ve Park Bahçe Düzenlemesi dersleri uygulamalı olarak verilmektedir. Mezunlarımız Serada sebze yetiştiriciliği, Açıkta sebze yetiştiriciliği, Park yapımı, Bağ ve Bahçe tesisi, bakımı ve Meyve Fidanı üretimi, Sebze fidesi yetiştiriciliği yapabilirler.

Bahçe Tarımı Programında öğretim süresi iki yıldır.

Adres : Erciyes Üniversitesi Merkez Kampüs Melikgazi / KAYSERİ
Telefon : 0(352) 437 52 77
Faks : 0(352) 437 13 83
Öğrenci İşleri : 0(352) 207 66 66 /10500
E-Posta : scmyoerciyes.edu.tr
Copyright © 2013 - 2014 / Tasarım & Programlama: Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web Grubu